Kaikki kirjoittajan admin artikkelit

Uutisvuoksi-special finaali

 5 sr. am.

 ==========================================================================================
	Nimi			Seura		Liitto		Tulos	(Tas)
 ==========================================================================================

 1. 	Leinonen Henno 		Slaikkarit 	Imatra		1142	(5)
 2. 	Pynnönen Antti 		Ensokeila 	Imatra		1108	(18)
 3. 	Pulkkinen Paavo 	RKM-Imatra 	Imatra		1108	(6)
 4. 	Nurmikoski Risto 	Ensokeila 	Imatra		1088	(16)
 5. 	Simpanen Jani 		KooTeeKoo 	Imatra		1086	(14)
 6. 	Halonen Veikko 		Steel Masters 	Imatra		1078	(17)
 7. 	Sipponen Sami 		KooTeeKoo 	Imatra		1074	(4)
 8. 	Suikki Jouko 		Prihat 		Imatra		1069	(8)

 8 parasta pudotuspelit

 9. 	Hämäläinen Esko 	Steel Masters 	Imatra		1068	(18)
 10.	Vento Timo 		Ensokeila 	Imatra		1063	(18)
 11. 	Sikiö Kari 		Kasi-kasi 	Imatra		1046	(23)
 12. 	Jylhä Jouko 		Jousi 		Simpele		1035	(12)
 13. 	Ehrling Ari 		Prihat 		Imatra		1026	(7)
 14. 	Häkli Pekka 		R-ABC 		Lappeenranta	1025	(1)
 15. 	Tamminen Pertti 	Slaikkarit 	Imatra		1002	(5)
 16. 	Vasko Hannu 		R-ABC 		Lappeenranta	1000	(2)
 17. 	Seppänen Rauno 		Sepot 		Imatra		1000	(13)
 18. 	Viberg Juha 		Aki-B 		Kotka		943	(17)
 19. 	Markkanen Annastiina 	KooTeeKoo 	Imatra		928	(28)
 20. 	Kortelainen Kalevi 	Steel Masters 	Imatra		894	(19)


 Pudotuspelit

 1.

 Sipponen Sami 		268(4)				jatkoon
 Suikki Jouko 		157(8)				sijoitus 8.
 Halonen Veikko 	182(17)				sijoitus 7.

 2.

 Simpanen Jani 		228(14)				jatkoon
 Nurmikoski Risto 	175(16)				sijoitus 6.
 Sipponen Sami 		214(4)				sijoitus 5. 
 
 3.

 Pynnönen Antti		223(18)				jatkoon
 Pulkkinen Paavo	173(6)				sijoitus 4.
 Simpanen Jani		196(14)				sijoitus 3.

 4. 

 Pynnönen Antti		170(18)				sijoitus 2.
			188(18)				
 Leinonen Henno		284(5)				sijoitus 1.
			150(5)				

IKL:n henkilökohtaisen mestaruuskilpailun lopputulokset

 Miehet A-mestaruus MAB Luokat

 alkukilpailu 5+5 sarjaa, 10 parasta finaaliin

      Nimi                      Seura        	Liitto                  Tulos   (Tas)
 =====================================================================================

   1  Sipponen Sami		KooTeeKoo	Imatra	 -1146-1128-	2274	(0)
   2  Leinonen Henno		Slaikkarit	Imatra   -1092-1045-	2137	(0)
   3  Piiparinen Erkki		Prihat		Imatra	 -1054-1035-	2089	(0)
   4  Uosukainen Tero		Slaikkarit	Imatra	 -1007-1078-	2085	(0)
   5  Tamminen Pertti		Slaikkarit	Imatra	 - 989-1051-	2040	(0)
   6  Pulkkinen Paavo		RKM-Imatra	Imatra	 -1006-1020-	2026	(0)
   7  Sipponen Ilkka		KooTeeKoo	Imatra	 - 998-1024-	2022	(0)
   8  Solja Seppo		Prihat		Imatra	 -1055- 943-	1998	(0)
   9  Nurmi Mika		IKK		Imatra	 -1077- 910-	1987	(0)
  10  Seppänen Rauno		Sepot		Imatra	 - 974-1002-	1976	(0)

  11  Simpanen Jani		KooTeeKoo	Imatra	 -1004- 940-   	1944	(0)
  12  Tuomainen Onni		KooTeeKoo	Imatra	 - 950- 975-	1925	(0)
  13  Lahdentausta Marko	Slaikkarit	Imatra	 - 972- 953-	1925	(0)
  14  Suikki Jouko		Prihat		Imatra	 - 971- 943-	1914	(0)
  15  Nurmikoski Risto		Ensokeila	Imatra   -1042- 860-	1902	(0)
  16  Ehrling Ari		Prihat		Imatra	 - 912- 983-	1895	(0)
  17  Mannukka Antti		Prihat		Imatra	 - 940- 938-	1878	(0)
  18  Nikkinen Isto		Prihat		Imatra   - 959- 911- 	1870	(0)
  19  Närhi Pasi		Prihat		Imatra	 - 955- 913-	1868	(0)
  20  Jääskeläinen Harri	Prihat		Imatra	 - 906- 948-	1854	(0)
  21  Kemppinen Jouni		Prihat 		Imatra	 - 973- 878-	1851	(0)
  22  Sipponen Risto		KooTeeKoo	Imatra	 - 942- 878-	1820	(0)
  23  Tuppurainen Seppo		Steel Masters	Imatra	 - 989- 989-	1796	(0)
  24  Suhonen Mauri		Sepot		Imatra	 - 895- 897-	1792	(0)
  25  Halonen Veikko		Steel Masters	Imatra	 - 899- 871-	1770	(0)
  26  Härkönen Veikko		Sepot		Imatra	 - 851- 907-	1758	(0)
  27  Pajari Arto		Sepot		Imatra	 - 840- 821- 	1661	(0)
  28  Laine Timo		KooTeeKoo 	Imatra	 - 963-    - 	 963	(0)
  29  Kuusela Markku		KooTeeKoo	Imatra	 - 955-    -	 955	(0)
  30  Nykulla Markki		KooTeeKoo	Imatra	 - 935-    -	 935	(0)
  31  Tamminen Veikko		KooTeeKoo	Imatra	 -    - 904-	 904	(0)
  32  Huhtanen Juhani		RKM-Imatra	Imatra	 -    - 896-	 896	(0)
  33  Seppänen Pekka		IKK		Imatra	 - 888-    -	 888	(0)
  34  Kuningas Martti		Steel Masters	Imatra	 -    - 847- 	 847	(0)

 finaali alkukilpailun 5+5, +5 sr. am. 3 parasta pudotuspelit

   1  Sipponen Sami		KooTeeKoo	Imatra	 -2274- 984-	3258	(0)
   2  Leinonen Henno		Slaikkarit	Imatra   -2137- 964-	3101	(0)
   3  Piiparinen Erkki		Prihat		Imatra	 -2089- 988-	3077	(0)

   4  Uosukainen Tero		Slaikkarit	Imatra	 -2085- 948-	3033	(0) 
   5  Solja Seppo		Prihat		Imatra	 -1998- 994-	2992	(0)
   6  Tamminen Pertti		Slaikkarit	Imatra	 -2040- 944-	2984	(0)
   7  Nurmi Mika		IKK		Imatra	 -1987- 995-	2982	(0)
   8  Pulkkinen Paavo		RKM-Imatra	Imatra	 -2026- 950-	2976	(0)
   9  Sipponen Ilkka		KooTeeKoo	Imatra	 -2022- 907-	2929	(0)
  10  Seppänen Rauno		Sepot		Imatra	 -1976- 884-	2860	(0)

 1. pudotuspeli (1 sr. am.)

 sij.
  3.  Leinonen Henno		Slaikkarit	Imatra			 162
      Piiparinen Erkki		Prihat		Imatra			 209

  loppuottelu (1 sr. am.)

 sij.
  2.  Sipponen Sami		KooTeeKoo	Imatra			 193
  1.  Piiparinen Erkki		Prihat		Imatra			 205


 Miehet B-mestaruus CD Luokat

 alkukilpailu 5+5 sarjaa, 5 parasta finaaliin

      Nimi                      Seura        	Liitto                  Tulos   (Tas)
 =====================================================================================

   1  Kortelainen Kalevi	Steel Masters	Imatra	 - 968- 898-	1866	(0)
   2  Ihalainen Esa		RKM-Imatra      Imatra   - 900- 930-	1830	(0)
   3  Hiltunen Heikki		KooTeeKoo	Imatra	 - 951- 856-	1807	(0)
   4  Kykkänen Teuvo		Pinreil		Imatra	 - 878- 922-	1800	(0)
   5  Kemppinen Jani		IKK		Imatra	 - 910- 882-	1792	(0)

   6  Kokko Erkki		Sepot		Imatra	 - 948- 813-	1761	(0)
   7  Rautalahti Teuvo		Pinreil		Imatra	 - 871- 881- 	1752 	(0)
   8  Rokkonen Ahti		Pinreil		Imatra	 - 889- 848-	1737	(0)
   9  Korhonen Timo		Slaikkarit	Imatra	 - 831- 899-	1730	(0)
  10  Munukka Matti		Sepot		Imatra	 - 838- 849-	1687	(0)
  11  Petriläinen Juha		Kasi-Kasi	Imatra	 - 906- 758-	1664	(0)
  12  Myllys Pertti		Pinreil		Imatra	 - 767- 890-	1657	(0)
  13  Kaski Kaapo		IKK		Imatra	 - 811- 789-	1600	(0)
  14  Savolainen Raimo		Sepot		Imatra	 - 753- 824-	1577	(0)
  15  Kainulainen Kaarlo	Steel Masters	Imatra	 - 781- 783-	1564	(0)
  16  Henttonen Severi		Sepot		Imatra	 - 782- 773-	1555	(0)
  17  Rapanen Janne		KooTeeKoo	Imatra	 - 708- 710-	1418	(0)
  18  Salakka Pauli		IKK		Imatra	 - 911-    -     911	(0)
  19  Kopperi Tomi		IKK	  	Imatra	 -    - 883-	 883	(0)
  20  Kaski Hannu		Slaikkairt	Imatra	 - 860-    -	 860	(0)
  21  Minkkinen Kari		RKM-Imatra	Imatra	 -    - 842- 	 842	(0)
  22  Sikiö Kari		Kasi-Kasi	Imatra	 - 835-    -	 835	(0)
  23  Solja Teemu		IKK		Imatra	 -    - 761- 	 761	(0)
  24  Myller Ville 		IKK		Imatra	 -    - 735-	 735	(0)
  25  Kaski Olli		IKK		Imatra	 - 656-    -	 656	(0)

 finaali alkukilpailun 5+5, +5 sr. am. 3 parasta pudotuspelit

   1  Hiltunen Heikki		KooTeeKoo	Imatra	 -1807- 968-	2775	(0)
   2  Ihalainen Esa		RKM-Imatra      Imatra   -1830- 890-	2720	(0)
   3  Kykkänen Teuvo		Pinreil		Imatra	 -1800- 817-	2617	(0)
 
   4  Kemppinen Jani		IKK		Imatra	 -1792- 783-	2575	(0)
   5  Kortelainen Kalevi	Steel Masters	Imatra	 -1866-    -	1866	(0)

 1. pudotuspeli (1 sr. am.)

 sij.
  3.  Kykkänen Teuvo		Pinreil		Imatra			 155
      Ihalainen Esa		RKM-Imatra	Imatra			 170

  loppuottelu (1 sr. am.)

 sij.
  2.  Ihalainen Esa		RKM-Imatra	Imatra			 170
  1.  Hiltunen Heikki		KooTeeKoo	Imatra			 190

 
 Naiset MABCD Luokat

 alkukilpailu 5+5 sarjaa, 5 parasta finaaliin

      Nimi                      Seura        	Liitto                  Tulos   (Tas)
 =====================================================================================

   1  Häkli Sari		KooTeeKoo	Imatra	 -1040- 917-	1957	(0)
   2  Korhonen Kristiina	KooTeeKoo	Imatra	 - 950- 975-	1925	(0)
   3  Valtonen Nanni		OP-Moneyt	Imatra	 - 902- 914-	1816	(0)
   4  Sipponen Mirja		KooTeeKoo	Imatra	 - 934- 875-	1809	(0)
   5  Tamminen Marja-Liisa	KooTeeKoo	Imatra	 - 857- 925-	1782	(0)

   6  Korhonen Raija		OP-Moneyt	Imatra	 - 920- 826-	1746	(0)
   7  Tamminen Heidi		KooTeeKoo	Imatra	 - 893- 807-	1700	(0)
   8  Markkanen Annastiina	KooTeeKoo	Imatra	 - 858- 780-    1638	(0)
   9  Lipsanen Jaana		KooTeeKoo	Imatra	 - 730- 761-  	1491	(0)

 finaali alkukilpailu 5+5, +5 sr. am. 3 parasta pudotuspelit

   1  Häkli Sari		KooTeeKoo	Imatra	 -1957- 903-	2860	(0)
   2  Korhonen Kristiina	KooTeeKoo	Imatra	 -1925- 912-	2837	(0)
   3  Valtonen Nanni		OP-Moneyt	Imatra	 -1816- 837-	2653	(0)

   4  Tamminen Marja-Liisa	KooTeeKoo	Imatra	 -1782- 822-	2604	(0)
   5  Sipponen Mirja		KooTeeKoo	Imatra	 -1809-    -	1809	(0)

 1. pudotuspeli (1 sr. am.)

 sij.
  3.  Valtonen Nanni		OP-Moneyt	Imatra			 164
      Korhonen Kristiina	KooTeeKoo	Imatra			 196

 loppuottelu (1 sr. am.)

 sij.
  2.  Korhonen Kristiina	KooTeeKoo	Imatra			 135
  1.  Häkli Sari		KooTeeKoo	Imatra			 204

 Veteraanit MABCD Luokat

 lopputulokset 5+5 sarjaa

      Nimi                      Seura        	Liitto                  Tulos   (Tas)
 =====================================================================================

   1  Piiparinen Erkki		Prihat		Imatra	 -1054-1035-	2149	( 60)
   2  Tuomainen Onni		KooTeeKoo	Imatra	 - 950- 975-	2085	(160)
   3  Kortelainen Kalevi	Steel Masters	Imatra	 - 968- 898-	1946	( 80)
   4  Kykkänen Teuvo		Pinreil		Imatra	 - 878- 922-	1940	(140)
   5  Sipponen Risto		KooTeeKoo	Imatra	 - 942- 878-	1840	( 20)
   6  Rautalahti Teuvo		Pinreil		Imatra	 - 871- 881-	1822	( 70)
   7  Valtonen Nanni		OP-Moneyt	Imatra	 - 902- 914-	1816	(  0)
   8  Härkönen Veikko		Sepot		Imatra	 - 851- 907-	1798	( 40)
   9  Kokko Erkki		Sepot		Imatra	 - 948- 813-	1791	( 30)
  10  Halonen Veikko		Steel Masters	Imatra	 - 899- 871-	1780	( 10)
  11  Rokkonen Ahti		Pinreil  	Imatra	 - 889- 848- 	1767	( 30)
  12  Myllys Pertti		Pinreil		Imatra	 - 767- 890- 	1717	( 60)
  13  Kainulainen Kaarlo	Steel Masters	Imatra	 - 781- 783-	1664	(100)
  14  Savolainen Raimo		Sepot		Imatra	 - 753- 824-	1647	( 70)
  15  Henttonen Severi 		Sepot		Imatra	 - 782- 773-	1615	( 60)
  16  Kuusela Markku		KooTeeKoo	Imatra	 - 955-    -	 955	(  5)
  17  Nykulla Martti		KooTeeKoo	Imatra	 - 935-    -	 935	( 20)
  18  Minkkinen Kari		RKM-Imatra	Imatra	 -    - 842- 	 842	( 10)

 Juniorit MABCD Luokat

 lopputulokset 5+5 sarjaa

      Nimi                      Seura        	Liitto                  Tulos   (Tas)
 =====================================================================================

   1  Nurmi Mika		IKK		Imatra	 -1077- 910-	1987	(0)
   2  Kemppinen Jani		IKK		Imatra	 - 910- 882-	1792	(0)
   3  Salakka Pauli		IKK		Imatra	 - 911- 876-	1787	(0)
   4  Kaski Kaapo		IKK		Imatra	 - 811- 789-	1600	(0)
   5  Seppänen Pekka	 	IKK		Imatra	 - 888-    -	 888	(0)
   6  Kopperi Tomi		IKK	 	Imatra	 -    - 883-	 883	(0)
   7  Solja Teemu		IKK	 	Imatra	 -    - 761- 	 761	(0)
   8  Myller Ville 		IKK		Imatra	 -    - 735	 735	(0)
   9  Kaski Olli		IKK		Imatra	 - 656-    -	 656	(0)