Aihearkisto: Vanhojen sivujen uutiset

Uutiset vanhalta sivustolta ilman sen kummempaa kategorisointia.

Rakennusmestarit ja -insinöörit AMK RKL:n ja RIA:n keilailumestaruuskilpailu korjatut Lopputulokset

 RIA:n henkilökohtainen mestaruus

 MABCD Luokka
      Nimi                       Seura        Liitto                 Tulos (Tas)
 ===============================================================================
   1  Koskela Asko               BT           Helsinki                1854 (  0)
   2  Poikolainen Pekka          Ra-Ke        Kuopio                  1533 (  0)  
   3  Kukkonen Keijo             RKM-Vantaa   Vantaa                  1470 (  0)

 RKL:n henkilökohtainen mestaruus

 A-mestaruus

  MA Luokat
      Nimi                       Seura        Liitto                 Tulos (Tas)
 ===============================================================================

   1  Sormunen Raimo J           Rkm-Hki      Helsinki                1776 (  0)
   2  Pulkkinen Paavo            RKM-Imatra   Imatra                  1710 (  0)
   3  Lantta Matti               Rkm-Kotka    Kotka                   1702 (  0)
   4  Pimiä Heikki               RKM-Tre      Tampere                 1626 (  0)
   5  Tulinen Harto              Rkm-Forssa   Forssa                  1610 (  0)
   6  Rikkonen Martti            UK88         Hyvinkää                1569 (  0)
   7  Aaltonen Jari              ParKe        Punkaharju              1555 (  0)
   8  Sysinoro Simo              Rkm-Forssa   Forssa                  1542 (  0)
   9  Jaakkola Ilkka             Rkm-Hki      Helsinki                1539 (  0)
  10  Pelkonen Risto             JRKM         Jyväskylä               1530 (  0)
  11  Berg Topi                  Rkm-Hki      Helsinki                1522 (  0)
  12  Kiiskinen Martti           Rkm-Forssa   Forssa                  1511 (  0)
  13  Haavisto Jaakko            RKM-Tre      Tampere                 1508 (  0)
  14  Muuttoranta Kari           P-K Rkm      Kuusankoski             1499 (  0)
  15  Träskelin Mikael           RKM-Vantaa   Vantaa                  1463 (  0)
  16  Laatikainen Jorma          PoRa         Joensuu                 1459 (  0)
  17  Peltonen Aimo              Rkm-Hki      Helsinki                1408 (  0)

 B-mestaruus

  B Luokka
      Nimi                       Seura        Liitto                 Tulos (Tas)
 ===============================================================================

   1  Avelin Markku              Rkm-Kotka    Kotka                   1667 (  0)
   2  Vikström Jarkko            Louhi        Lohja                   1643 (  0)
   3  Leinonen Juha              Savonia      Mikkeli                 1631 (  0)
   4  Heinänen Reijo             Rkm-Hki      Helsinki                1629 (  0)
   5  Mäkelä Pertti              RKM-Tre      Tampere                 1628 (  0)
   6  Haavisto Kari              Patteri      Helsinki                1623 (  0)
   7  Jarva Jari                 Rkm-Forssa   Forssa                  1605 (  0)
   8  Mielonen Reino             RKM-Vantaa   Vantaa                  1597 (  0)
   9  Takanen Risto              JRKM         Jyväskylä               1596 (  0)
  10  Arminen Olavi              Rkm-Hki      Helsinki                1587 (  0)
  11  Noronen Risto              RKM-Tre      Tampere                 1569 (  0)
  12  Asikainen Antero           RKM-Vantaa   Vantaa                  1564 (  0)
  13  Okkolin Martti             JRKM         Jyväskylä               1563 (  0)
  14  Laavi Pertti               Jackpot      Kerava                  1545 (  0)
  15  Impola Timo                ORK          Oulu                    1516 (  0)
  16  Salminen Timo              Rkm-Hki      Helsinki                1508 (  0)
  17  Kortesalo Reijo            Puntari      Myllykoski              1500 (  0)
  18  Saarinen Pauli             Rkm-Lahti    Lahti                   1489 (  0)
  19  Virtanen Kalevi            RKM-Tre      Tampere                 1477 (  0)
  20  Kemppainen Jaakko          Rkm-Roi      Rovaniemi               1473 (  0)
  21  Kalliojärvi Hannu          RKM-Tre      Tampere                 1467 (  0)
  22  Eskola Jorma               Rkm-89       Ylivieska               1459 (  0)
  23  Lähteenmäki Lasse          RKM-Tre      Tampere                 1453 (  0)
  24  Toivanen Raimo             Rkm-Hki      Helsinki                1447 (  0)
  25  Porkka Hugo                RKM-Vantaa   Vantaa                  1432 (  0)
  26  Liuskallio Osmo            Rkm-Lahti    Lahti                   1428 (  0)
  27  Niskanen Jouko             RKM-Tre      Tampere                 1409 (  0)
  28  Huhtanen Juhani            RKM-Imatra   Imatra                  1406 (  0)
  29  Paavola Jaakko             Rkm-Kotka    Kotka                   1383 (  0)
  30  Haimi Timo                 P-K Rkm      Kuusankoski             1377 (  0)
  31  Sievers Timo               Rkm-Kotka    Kotka                   1373 (  0)
  32  Kivimäki Jukka             AT BC        Lohja                   1368 (  0)
  33  Käki Jorma                 Rkm-Lahti    Lahti                   1368 (  0)
  34  Vuorinen Kari              P-K Rkm      Kuusankoski             1347 (  0)
  35  Mäkilä Kauno               Rkm-Forssa   Forssa                  1342 (  0)
  36  Partanen Seppo             RKM-Vantaa   Vantaa                  1341 (  0)
  37  Pennanen Markku            Rkm-Hki      Helsinki                1339 (  0)
  38  Heikkola Vesa              Rkm-Hki      Helsinki                1338 (  0)
  39  Ollikainen Leo             P-K Rkm      Kuusankoski             1337 (  0)
  40  Nurmikolu Timo             RKM-Tre      Tampere                 1335 (  0)
  41  Paavola Jussi              Rkm-Kotka    Kotka                   1331 (  0)
  42  Kononen Heikki             Rkm-89       Ylivieska               1325 (  0)   

 C-mestaruus

 CD Luokat
      Nimi                       Seura        Liitto                 Tulos (Tas)
 ===============================================================================

   1  Nieminen Marko             RKM-Tre      Tampere                 1580 (  0)
   2  Ihalainen Esa              RKM-Imatra   Imatra                  1483 (  0)
   3  Tuominen Voitto            Rkm-Turku    Turku                   1480 (  0) 
   4  Siekkinen Kalevi           RKM-Lranta   Lappeenranta            1445 (  0)
   5  Ahjo Risto                 RKM-Lranta   Lappeenranta            1423 (  0)
   6  Kärkinen Rauno             Rkm-89       Ylivieska               1420 (  0)
   7  Heinonen Heikki            Rkm-Hki      Helsinki                1415 (  0)
   8  Viinamäki Kari             Rkm-Turku    Turku                   1400 (  0)
   9  Nordqvist Kari             Rkm-Hki      Helsinki                1398 (  0)
  10  Kallio Esko                Rkm-Turku    Turku                   1394 (  0)
  11  Väätäinen Pertti           P-K Rkm      Kuusankoski             1393 (  0)
  12  Määttänen Timo             PoRa         Joensuu                 1387 (  0)
  13 Ylönen Markku              RKM-Imatra   Imatra                  1375 (  0)
  14  Ojala Markku               Rkm-Lohja    Lohja                   1366 (  0)
  15  Lehtinen Antti             RKM-Tre      Tampere                 1358 (  0)
  16  Härkönen Kari              Rkm-Lahti    Lahti                   1350 (  0)
  17  Virtanen Erkki             Rkm-Forssa   Forssa                  1340 (  0)
  18 Sallinen Kalevi            PoRa         Joensuu                 1331 (  0)
  19  Rautiainen Seppo           Rkm-Hki      Helsinki                1330 (  0)
  20  Malmsten Heikki            Rkm-Rauma    Rauma                   1320 (  0)
  21  Varjus Jarmo               RKM-Imatra   Imatra                  1303 (  0)
  22  Hulkkonen Pekka            RKM-Tre      Tampere                 1299 (  0)
  23  Ojanperä Jarmo             Väri-Team    Turku                   1296 (  0)
  24  Aaltonen Aarno             Rkm-Turku    Turku                   1291 (  0)
  25  Sakala Ari                 RKM-Vantaa   Vantaa                  1280 (  0)
  26  Anias Esa                  Rkm-89       Ylivieska               1257 (  0)
  27  Leskinen Olavi             Kera         Kerava                  1251 (  0)
  28  Tulokas Erkki              P-K Rkm      Kuusankoski             1240 (  0)
  29  Tajakka Tauno                                                   1202 (  0)
  30  Burjam Eric                Rkm-Rauma    Rauma                   1171 (  0)
  31  Salo Pentti                Rkm-Turku    Turku                   1136 (  0)
  32  Poikela Heikki             Rkm-Roi      Rovaniemi               1082 (  0)
  33  Toivonen Tauno             Rkm-Forssa   Forssa                  1047 (  0)

 Veteraanimestaruus

 MABCD Luokat
      Nimi                       Seura        Liitto                 Tulos (Tas)
 ===============================================================================

   1  Syrjänen Risto             Rkm-Lahti    Lahti                   1712 (136)
   2  Leskinen Sulo              Kale         Kerava                  1703 (128)
   3  Parviainen Esko            RKM-Vantaa   Vantaa                  1673 (  8)
   4  Rokkonen Lauri             Atrium       Joensuu                 1644 (  8)
   5  Asikainen Johannes         RKM-Lranta   Lappeenranta            1643 (128)
   6  Larne Lasse                HK           Helsinki                1620 (120)
   7  Lahti Tapani               RKM-Lranta   Lappeenranta            1614 (112)
   8  Hannukainen Tauno          Alfa B C     Raisio                  1610 (104)
   9  Masanti Martti             LK           Lahti                   1610 (120)
  10  Koskinen Kalevi            Pins Team    Raisio                  1587 ( 48)
  11  Mäkinen Simo               Rkm-Hki      Helsinki                1546 ( 80)
  12  Sutinen Unto               Rkm-Hki      Helsinki                1532 ( 64)
  13  Papinniemi Eino            Rkm-Hki      Helsinki                1530 (120)
  14  Talo Hannu                 Rkm-Kotka    Kotka                   1529 ( 64)
  15  Kuparinen Antti            Rkm-Hki      Helsinki                1523 (  8)
  16  Piirainen Ilmo             Ra-Ke        Kuopio                  1521 (112)
  17  Meuronen Aarne             RKM-Lranta   Lappeenranta            1517 ( 16)
  18  Haataja Pertti             GF           Tampere                 1514 (  8)
  19  Kaija Pertti               RKM-Imatra   Imatra                  1514 ( 56)
  20  Minkkinen Kari             RKM-Imatra   Imatra                  1513 ( 16)  
  21  Tappola Keijo              Rkm-Lohja    Lohja                   1505 ( 32)
  22  Paananen Leo               Rkm-Hki      Helsinki                1500 ( 32)
  23  Laihia Kalevi              RKM-Lranta   Lappeenranta            1497 ( 64)
  24  Kortti Kalle               ORK          Oulu                    1496 ( 56)
  25  Häkkinen Pekka             Ra-Ke        Kuopio                  1495 ( 40)
  26  Merilinna Heikki           Rkm-Lohja    Lohja                   1487 (  0)
  27  Frantsi Pentti             P-K Rkm      Kuusankoski             1483 (  0)
  28  Alho Elias                 Rkm-Hki      Helsinki                1482 (136)
  29  Arola Eino                 ORK          Oulu                    1466 (  0)
  30  Hinkkanen Antti            RKM-Imatra   Imatra                  1449 (128)
  31  Matero Arto                Rkm-Lohja    Lohja                   1438 (  0)
  32  Valta Matti                Ra-Ke        Kuopio                  1427 ( 72)
  33  Haapaniemi Pentti          ORK          Oulu                    1423 (  8)
  34  Rajala Pentti              RKM-Tre      Tampere                 1414 (  0)
  35  Linden Raimo               Rkm-Hki      Helsinki                1414 ( 24)
  36  Leskinen Erkki             Rkm-Turku    Turku                   1413 ( 96)
  37  Rongas Tapio               Rkm-Kotka    Kotka                   1406 (  0)
  38  Aaltonen Tapani            Rkm-Rauma    Rauma                   1404 ( 40)
  39  Rinta Alpo                 Rkm-Rauma    Rauma                   1401 (104)
  40  Kataja Yrjö                ORK          Oulu                    1385 ( 72)
  41  Mäkinen Atso               Rkm-Rauma    Rauma                   1385 ( 96)
  42  Pietiäinen Viljo           Rkm-Hki      Helsinki                1379 ( 40)
  43  Tuominen Reijo             Rkm-Lahti    Lahti                   1377 ( 56)
  44  Numminen Erkki             Rkm-Hki      Helsinki                1375 ( 56)
  45  Lahikainen Tauno Abel      Rkm-Hki      Helsinki                1368 ( 48)
  46  Salonen Teuvo              RKM-Lranta   Lappeenranta            1352 ( 56)
  47  Suominen Arto              Rkm-Lahti    Lahti                   1347 (  8)
  48  Linna Pentti               ORK          Oulu                    1346 (  0)
  49  Maijola Aatos              Rkm-Forssa   Forssa                  1336 (112)
  50  Koski Timo                 ORK          Oulu                    1330 (  0)
  51  Korhonen Risto             Rkm-Hki      Helsinki                1318 ( 32)
  52  Savolainen Jaakko                                               1315 ( 48)
  53  Järveläinen Lauri          Rkm-Forssa   Forssa                  1291 ( 32)
  54  Himberg Erik               Rkm-Lohja    Lohja                   1288 (  8)
  55  Meuronen Reijo             RKM-Lranta   Lappeenranta            1282 ( 24)
  56  Leppänen Pekka             Rkm-Turku    Turku                   1275 ( 80)
  57  Helin Pentti               Rkm-Rauma    Rauma                   1264 ( 96)
  58  Ruohonen Erkki             RKM-Tre      Tampere                 1240 ( 72)
  59  Laine Aki                  Rkm-Lohja    Lohja                   1232 (  8)
  60  Siljamäki Rauno            RKM-Tre      Tampere                 1190 ( 88)
  61  Kärkkäinen Esko            Rkm-Lahti    Lahti                   1138 ( 16)

 Naisten mestaruus

 MABCD Luokat
      Nimi                       Seura        Liitto                 Tulos (Tas)
 ===============================================================================

   1  Palmu-Heinänen Pirjo       RKM-Tre      Tampere                 1792 (272)
  

 Joukkue mestaruus

 "Vuorivillatuoppi" 4x8

 ================================================================================
    Joukkue                                                    Tulos    (Tas)
 ================================================================================

  1 RKM Imatra							6840	(744)
			Minkkinen Kari				1497
			Pulkkinen Paavo				1710
			Ihalainen Esa				1483
			Huhtanen Juhani				1406

  2 RKM Kotka							6797	(672)	   
			Lantta Matti				1702
			Avelin Markku				1667
			Paavola Jaakko				1383
			Sievers Timo				1373

  3 RKM Lranta							6717	(712)
			Aaltonen Jari				1555
			Laihia Kalevi				1433
			Asikainen Johannes			1515
			Lahti Tapani				1502

  4 RKM Turku							6653	(728)
			Koskinen Kalevi				1539
			Hannukainen Tauno			1506
			Viinamäki Kari				1400
			Tuominen Voitto				1480

  
  5 RKM Länsi-Uusimaa						6642	(720)
			Kivimäki Jukka				1368
			Vikström Jarkko				1643
			Matero Arto				1438
			Tappola Keijo				1473

  6 RKM Helsinki						6611	(520)
			Peltonen Aimo				1408
			Heinänen Reijo				1629
			Kuparinen Antti				1515
			Jaakkola Ilkka				1539

  7 RKM Helsinki 						6599	(992)
			Nordqvist Kari				1398
			Heinonen Heikki				1415
			Korhonen Risto				1286
			Salminen Timo				1508

  8  RKM Joensuu						6581	(768)
			Laatikainen Jorma			1459
			Rokkonen Lauri				1636
			Määttänen Timo				1387
			Sallinen Kalevi				1331

  9  RKM Keski-Uudenmaa						6571	(768)
			Laavi Pertti				1545
			Leskinen Sulo				1575
			Leskinen Olavi				1251
			Porkka Hugo				1432

  10 RKM Helsinki						6559	(592)
			Berg Topi				1522
			Rautiainen Seppo			1330
			Sormunen Raimo 				1776
			Pennanen Markku				1339

  11 RKM Oulu							6554	(896)
			Arola Eino				1466
			Impola Timo				1516
			Linna Pentti				1346
			Koski Timo				1330

  12 RKM Lranta							6523	(896)
			Meuronen Reijo				1258
			Ahjo Risto				1423
			Siekkinen Kalevi			1445
			Meuronen Aarne				1501

  13 RKM Forssa							6517	(512)
			Tulinen Harto				1610
			Sysinoro Simo				1542
			Kiiskinen Martti			1511
			Mäkilä Kauno				1342

  14 RKM Länsi-Uusimaa						6485	(1128)
			Laine Aki				1224
			Ojala Markku				1366
			Merilinna Heikki			1487
			Himberg Erik				1280

  15 RKM Lahti							6463	(688)
			Masanti Martti				1490
			Saarinen Pauli				1489
			Käki Jorma				1368
			Liuskallio Osmo				1428

  16 RKM Tampere						6429	(712)
			Haataja Pertti				1506
			Nurmikolu Timo				1335
			Niskanen Jouko				1409
			Kalliojärvi Hannu			1467

  17 RKM Ylivieska						6421	(960)
			Kononen Heikki				1325
			Eskola Jorma				1459
			Kärkinen Rauno				1420
			Anias Esa				1257

  18 RKM Pohjois-Kymi						6419	(600)
			Muuttoranta Kari			1499
			Kortesalo Reijo				1500
			Frantsi Pentti				1483
			Ollikainen Leo				1337

  19 RKM Helsinki						6411	(768)
			Mäkinen Simo				1466
			Linden Raimo				1390
			Numminen Erkki				1319
			Sutinen Unto				1468

  20 RKM Turku							6309	(1192)
			Aaltonen Aarno				1291
			Kallio Esko				1394
			Ojanperä Jarmo				1296
			Salo Pentti				1136

  21 RKM Helsinki						6308	(584)
			Alho Elias				1346
			Paananen Leo				1468
			Larne Lasse				1500
			Papinniemi Eino				1410

  22 RKM Helsinki						6276 	(832)
			Pietiäinen Viljo			1339
			Lahikainen Tauno Abel			1320
			Heikkola Vesa				1338
			Toivanen Raimo				1447

  23 RKM Forssa 						6247	(1112)
			Jarva Jari				1605
			Järveläinen Lauri			1259
			Maijola Aatos				1224
			Toivonen Tauno				1047

  24 RKM Rauma							6232	(1080)
			Malmsten Heikki				1320
			Burjam Eric				1171
			Aaltonen Tapani				1364
			Rinta Alpo				1297

  
 "Pohjolan hopeamalja" 2X8

 =================================================================================
     Joukkue							Tulos	(Tas)
 =================================================================================

  1 RKM Lahti 							3322	(256)
  			Masanti Martti 				1490
  			Syrjänen Risto 				1576

  2 RKM Lranta 							3257	(240)
  			Asikainen Johannes 			1515
  			Lahti Tapani 				1502

  3 RKM Keski-Uusimaa 						3248	(128)
  			Laavi Pertti 				1545
  			Leskinen Sulo 				1575

  4 RKM Turku 							3197	(152)
  			Koskinen Kalevi 			1539
  			Hannukainen Tauno 			1506

  5 RKM Helsinki 						3150	(240)
  			Papinniemi Eino 			1410
  			Larne Lasse 				1500

  6 RKM Pohjois-Kymi 						3047	(64)
  			Kortesalo Reijo 			1500
  			Frantsi Pentti 				1483

  7 RKM Imatra 							3027	(72)
  			Minkkinen Kari 				1497
  			Kaija Pertti 				1458

  8 RKM Kuopio 							3016	(152)
  			Piirainen Ilmo 				1409
  			Häkkinen Pekka 				1455

  9 RKM Lranta 							3014	(80)
  			Laihia Kalevi 				1433
  			Meuronen Aarne 				1501

  10 RKM Länsi-Uusimaa 						2992	(32)
  			Merilinna Heikki 			1487
  			Tappola Keijo 				1473

  11 RKM Helsinki 						2982	(168)
  			Paananen Leo 				1468
  			Alho Elias 				1346

  12 RKM Joensuu 						2951	(48)
  			Savolainen Jaakko 			1267
  			Rokkonen Lauri 				1636

  13 RKM Helsinki 						2946	(88)
  			Sutinen Unto 				1468
  			Linden Raimo 				1390

  14 RKM Helsinki 						2921	(136)
  			Numminen Erkki 				1319
  			Mäkinen Simo 				1466

  15 RKM Oulu 							2881	(128)
  			Kortti Kalle 				1440
  			Kataja Yrjö 				1313

  16 RKM Oulu 							2812	(0)
  			Arola Eino 				1466
  			Linna Pentti 				1346

  17 RKM Rauma 							2786	(200)
  			Rinta Alpo 				1297
  			Mäkinen Atso 				1289

  18 RKM Oulu 							2753	(8)
  			Haapaniemi Pentti 			1415
  			Koski Timo 				1330

  19 RKM Helsinki 						2747	(88)
  			Pietiäinen Viljo 			1339
  			Lahikainen Tauno 			1320

  20 RKM Lahti 							2724	(64)
  			Suominen Arto 				1339
  			Tuominen Reijo 				1321

  21 RKM Turku 							2688	(176)
  			Leskinen Erkki 				1317
  			Leppänen Pekka 				1195

  22 RKM Länsi-Uusimaa						2670	(8)
			Matero Arto				1438
			Laine Aki				1224

  23 RKM Rauma 							2668	(136)
  			Helin Pentti 				1168
  			Aaltonen Tapani 			1364

  24 RKM Lranta 						2634	(80)
  			Meuronen Reijo 				1258
  			Salonen Teuvo 				1296

  25 RKM Forssa							2627	(144)
			Maijola Aatos				1224
			Järveläinen Lauri			1259

  26 RKM Tampere						2430	(160)
			Siljamäki Rauno				1102
			Ruohonen Erkki				1168

[B]

RKM-kaatajaiset Lopputulokset

 MABCD Luokat
      Nimi                       Seura        Liitto                 Tulos (Tas)
 ===============================================================================

   1  Koskela Asko               BT           Helsinki                1854 (  0)
   2  Pulkkinen Paavo            RKM-Imatra   Imatra                  1845 ( 40)
   3  Pynnönen Antti             Ensokeila    Imatra                  1796 (160)
   4  Hanninen Mika              AS           Kouvola                 1795 (  0)
   5  Kortelainen Kalevi         Steel MastersImatra                  1790 (160)
   6  Rokkonen Ahti              Pinreil      Imatra                  1771 (240)
   7  Avelin Markku              Rkm-Kotka    Kotka                   1763 ( 96)
   8  Kemppinen Jouni            Prihat       Imatra                  1757 ( 40)
   9  Jylhä Jouko                Jousi        Simpele                 1755 ( 96)
  10  Sipponen Sami              KooTeeKoo    Imatra                  1751 ( 40)
  11  Lantta Matti               Rkm-Kotka    Kotka                   1742 ( 40)
  12  Rokkonen Lauri             Atrium       Joensuu                 1732 ( 96)
  13  Leinonen Juha              Savonia      Mikkeli                 1727 ( 96)
  14  Palmu-Heinänen Pirjo       RKM-Tre      Tampere                 1720 (200)
  15  Haavisto Kari              Patteri      Helsinki                1719 ( 96)
  16  Sipponen Ilkka             KooTeeKoo    Imatra                  1710 ( 40)
  17  Lyytikäinen Veijo          ParKe        Punkaharju              1709 ( 96)
  18  Parviainen Esko            RKM-Vantaa   Vantaa                  1705 ( 40)
  19  Salakari Timo              R-ABC        Lappeenranta            1705 (160)
  20  Jarva Jari                 Rkm-Forssa   Forssa                  1701 ( 96)

        ================ Finaali Su 7.4.2002 klo 17.00 ================

  21  Sipponen Risto             KooTeeKoo    Imatra                  1699 ( 96)
  22  Seppänen Rauno             Sepot-Imatra Imatra                  1697 ( 96)
  23  Tuppurainen Seppo          Steel MastersImatra                  1695 ( 96)
  24  Mielonen Reino             RKM-Vantaa   Vantaa                  1693 ( 96)
  25  Häkli Pekka                R-ABC        Lappeenranta            1692 (  0)
  26  Nikkinen Isto              Prihat       Imatra                  1684 ( 96)
  27  Lahdentausta Marko         Slaikkarit   Imatra                  1680 ( 96)
  28  Jylhä Ulla                 Snake        Simpele                 1680 (280)
  29  Ehrling Ari                Prihat       Imatra                  1678 ( 40)
  30  Leinonen Henno             Slaikkarit   Imatra                  1677 (  0)
  31  Leskinen Sulo              Kale         Kerava                  1671 ( 96)
  32  Hallikainen Hannu          ERÄ          Helsinki                1671 ( 96)
  33  Uosukainen Tero            Slaikkarit   Imatra                  1669 ( 40)
  34  Pusenius Lauri             Prihat       Imatra                  1668 ( 96)
  35  Valtonen Nanni             OP-Moneyt    Imatra                  1668 (200)
  36  Korpinen Timo              ParKe        Punkaharju              1663 (160)
  37  Asikainen Antero           RKM-Vantaa   Vantaa                  1660 ( 96)
  38  Halonen Veikko             Steel MastersImatra                  1658 ( 96)
  39  Tulinen Harto              Rkm-Forssa   Forssa                  1650 ( 40)
  40  Mutanen Hannu              Prihat       Imatra                  1644 ( 96)
  41  Sikiö Kari                 Kasi-Kasi    Imatra                  1643 (160)
  42  Ihalainen Esa              RKM-Imatra   Imatra                  1643 (160)
  43  Laavi Pertti               Jackpot      Kerava                  1641 ( 96)
  44  Simpanen Jani              KooTeeKoo    Imatra                  1640 ( 96)
  45  Mannukka Antti             Prihat       Imatra                  1635 ( 40)
  46  Sallinen Heikki            IKK          Imatra                  1635 ( 96)
  47  Piiparinen Erkki           Prihat       Imatra                  1633 ( 96)
  48  Saukkonen Jarmo            ParKe        Punkaharju              1633 ( 96)
  49  Kiukas Rauno               Ke-Sa        Imatra                  1631 ( 40)
  50  Poikolainen Pekka          Ra-Ke        Kuopio                  1629 ( 96)
  51  Nakari Päivi               Kasi-Kasi    Imatra                  1619 (280)
  52  Kaija Pertti               RKM-Imatra   Imatra                  1618 (160)
  53  Kaski Hannu                Slaikkarit   Imatra                  1615 (160)
  54  Impola Timo                ORK          Oulu                    1612 ( 96)
  55  Asikainen Johannes         RKM-Lranta   Lappeenranta            1611 ( 96)
  56  Rikkonen Martti            UK88         Hyvinkää                1609 ( 40)
  57  Tamminen Veikko            KooTeeKoo    Imatra                  1605 ( 40)
  58  Siekkinen Kalevi           RKM-Lranta   Lappeenranta            1605 (160)
  59  Salminen Timo              Rkm-Hki      Helsinki                1604 ( 96)
  60  Hannukainen Tauno          Alfa B C     Raisio                  1602 ( 96)
  61  Lahti Tapani               RKM-Lranta   Lappeenranta            1598 ( 96)
  62  Meuronen Aarne             RKM-Lranta   Lappeenranta            1597 ( 96)
  63  Kortesalo Reijo            Puntari      Myllykoski              1596 ( 96)
  64  Aaltonen Jari              ParKe        Punkaharju              1595 ( 40)
  65  Kärhä Hannu                Slaikkarit   Imatra                  1585 (160)
  66  Solja Seppo                Prihat       Imatra                  1583 ( 40)
  67  Ahjo Risto                 RKM-Lranta   Lappeenranta            1583 (160)
  68  Korhonen Raija             OP-Moneyt    Imatra                  1583 (200)
  69  Sysinoro Simo              Rkm-Forssa   Forssa                  1582 ( 40)
  70  Suikki Jouko               Prihat       Imatra                  1582 ( 40)
  71  Kärkinen Rauno             Rkm-89       Ylivieska               1580 (160)
  72  Koskinen Kalevi            Pins Team    Raisio                  1579 ( 40)
  73  Frantsi Pentti             P-K Rkm      Kuusankoski             1579 ( 96)
  74  Närhi Pasi                 Prihat       Imatra                  1576 ( 40)
  75  Hämäläinen Esko            Steel MastersImatra                  1575 ( 96)
  76  Heinonen Heikki            Rkm-Hki      Helsinki                1575 (160)
  77  Haapaniemi Pentti          ORK          Oulu                    1575 (160)
  78  Tamminen Pertti            Slaikkarit   Imatra                  1571 (  0)
  79  Kemppainen Jaakko          Rkm-Roi      Rovaniemi               1569 ( 96)
  80  Matikainen Taisto          ParKe        Punkaharju              1567 ( 96)
  81  Kalliojärvi Hannu          RKM-Tre      Tampere                 1563 ( 96)
  82  Arola Eino                 ORK          Oulu                    1562 ( 96)
  83  Talo Hannu                 Rkm-Kotka    Kotka                   1561 ( 96)
  84  Mustola Risto              Arriba       Lappeenranta            1560 ( 96)
  85  Virtanen Antti             Rkm-Forssa   Forssa                  1558 (240)
  86  Seppänen Pekka             IKK          Imatra                  1556 (  0)
  87  Pajari Arto                Sepot-Imatra Imatra                  1556 ( 96)
  88  Eskola Jorma               Rkm-89       Ylivieska               1555 ( 96)
  89  Kallio Esko                Rkm-Turku    Turku                   1554 (160)
  90  Marasanov Maksim           IKK          Imatra                  1553 ( 40)
  91  Väätäinen Pertti           P-K Rkm      Kuusankoski             1553 (160)
  92  Kiiskinen Martti           Rkm-Forssa   Forssa                  1551 ( 40)
  93  Tamminen Marja-Liisa       KooTeeKoo    Imatra                  1549 (136)
  94  Haavisto Jaakko            RKM-Tre      Tampere                 1548 ( 40)
  95  Määttänen Timo             PoRa         Joensuu                 1547 (160)
  96  Liljankoski Ann-Mari       GB           Helsinki                1546 ( 40)
  97  Lipsanen Sami              Slaikkarit   Imatra                  1544 ( 96)
  98  Toivanen Raimo             Rkm-Hki      Helsinki                1543 ( 96)
  99  Härkönen Veikko            Sepot-Imatra Imatra                  1543 ( 96)
 100  Räty Eero                  ParKe        Punkaharju              1542 (160)
 101  Muuttoranta Kari           P-K Rkm      Kuusankoski             1539 ( 40)
 102  Kortti Kalle               ORK          Oulu                    1536 ( 96)
 103  Markkanen Annastiina       KooTeeKoo    Imatra                  1536 (200)
 104  Ylönen Markku              RKM-Imatra   Imatra                  1535 (160)
 105  Tuomainen Onni             KooTeeKoo    Imatra                  1530 ( 96)
 106  Laihia Kalevi              RKM-Lranta   Lappeenranta            1529 ( 96)
 107  Porkka Hugo                RKM-Vantaa   Vantaa                  1528 ( 96)
 108  Hirvikoski Esko            KooTeeKoo    Imatra                  1526 ( 96)
 109  Berg Topi                  Rkm-Hki      Helsinki                1522 (  0)
 110  Peltomaa Jorma             RKM-Tre      Tampere                 1521 ( 96)
 111  Jylhä Jarkko               Jousi        Simpele                 1520 ( 96)
 112  Niemelä Simo               Kiharat      Eura                    1517 ( 96)
 113  Petriläinen Juha           Kasi-Kasi    Imatra                  1516 (160)
 114  Linna Pentti               ORK          Oulu                    1506 (160)
 115  Piirainen Ilmo             Ra-Ke        Kuopio                  1505 ( 96)
 116  Träskelin Mikael           RKM-Vantaa   Vantaa                  1503 ( 40)
 117  Huhtanen Juhani            RKM-Imatra   Imatra                  1502 ( 96)
 118  Niemelä Raili              GH           Rauma                   1501 (160)
 119  Virtanen Erkki             Rkm-Forssa   Forssa                  1500 (160)
 120  Laatikainen Jorma          PoRa         Joensuu                 1499 ( 40)
 121  Suominen Arto              Rkm-Lahti    Lahti                   1499 (160)
 122  Häkkinen Pekka             Ra-Ke        Kuopio                  1495 ( 40)
 123  Sallinen Kalevi            PoRa         Joensuu                 1491 (160)
 124  Rautiainen Seppo           Rkm-Hki      Helsinki                1490 (160)
 125  Koski Timo                 ORK          Oulu                    1490 (160)
 126  Henttonen Severi           Sepot-Imatra Imatra                  1487 (160)
 127  Hinkkanen Antti            RKM-Imatra   Imatra                  1481 (160)
 128  Lahikainen Tauno Abel      Rkm-Hki      Helsinki                1480 (160)
 129  Paavola Jaakko             Rkm-Kotka    Kotka                   1479 ( 96)
 130  Leskinen Erkki             Rkm-Turku    Turku                   1477 (160)
 131  Suhonen Mauri              Sepot-Imatra Imatra                  1475 ( 96)
 132  Haimi Timo                 P-K Rkm      Kuusankoski             1473 ( 96)
 133  Kataja Yrjö                ORK          Oulu                    1473 (160)
 134  Sievers Timo               Rkm-Kotka    Kotka                   1469 ( 96)
 135  Pitkänen Meeri             Voltti       Imatra                  1468 (200)
 136  Maijola Aatos              Rkm-Forssa   Forssa                  1464 (240)
 137  Varjus Jarmo               RKM-Imatra   Imatra                  1463 (160)
 138  Salonen Teuvo              RKM-Lranta   Lappeenranta            1456 (160)
 139  Valta Matti                Ra-Ke        Kuopio                  1451 ( 96)
 140  Aaltonen Aarno             Rkm-Turku    Turku                   1451 (160)
 141  Berg Pentti                HK           Helsinki                1450 (160)
 142  Vuorinen Kari              P-K Rkm      Kuusankoski             1443 ( 96)
 143  Rautalahti Teuvo           Pinreil      Imatra                  1440 (160)
 144  Nurmi Mika                 IKK          Imatra                  1438 ( 40)
 145  Mäkilä Kauno               Rkm-Forssa   Forssa                  1438 ( 96)
 146  Pietiäinen Viljo           Rkm-Hki      Helsinki                1435 ( 96)
 147  Heikkola Vesa              Rkm-Hki      Helsinki                1434 ( 96)
 148  Ollikainen Leo             P-K Rkm      Kuusankoski             1433 ( 96)
 149  Luukkanen Pentti           ParKe        Punkaharju              1430 (160)
 150  Paavola Jussi              Rkm-Kotka    Kotka                   1427 ( 96)
 151  Kononen Heikki             Rkm-89       Ylivieska               1421 ( 96)
 152  Järveläinen Lauri          Rkm-Forssa   Forssa                  1419 (160)
 153  Anias Esa                  Rkm-89       Ylivieska               1417 (160)
 154  Broman Juho                Kasi-Kasi    Imatra                  1415 (160)
 155  Ronkainen Arvo             Kasi-Kasi    Imatra                  1413 (160)
 156  Leskinen Olavi             Kera         Kerava                  1411 (160)
 157  Tulokas Erkki              P-K Rkm      Kuusankoski             1400 (160)
 158  Meuronen Reijo             RKM-Lranta   Lappeenranta            1354 ( 96)
 159  Toivonen Tauno             Rkm-Forssa   Forssa                  1287 (240)

Uutisvuoksi-special finaali

 5 sr. am.

 ==========================================================================================
	Nimi			Seura		Liitto		Tulos	(Tas)
 ==========================================================================================

 1. 	Leinonen Henno 		Slaikkarit 	Imatra		1142	(5)
 2. 	Pynnönen Antti 		Ensokeila 	Imatra		1108	(18)
 3. 	Pulkkinen Paavo 	RKM-Imatra 	Imatra		1108	(6)
 4. 	Nurmikoski Risto 	Ensokeila 	Imatra		1088	(16)
 5. 	Simpanen Jani 		KooTeeKoo 	Imatra		1086	(14)
 6. 	Halonen Veikko 		Steel Masters 	Imatra		1078	(17)
 7. 	Sipponen Sami 		KooTeeKoo 	Imatra		1074	(4)
 8. 	Suikki Jouko 		Prihat 		Imatra		1069	(8)

 8 parasta pudotuspelit

 9. 	Hämäläinen Esko 	Steel Masters 	Imatra		1068	(18)
 10.	Vento Timo 		Ensokeila 	Imatra		1063	(18)
 11. 	Sikiö Kari 		Kasi-kasi 	Imatra		1046	(23)
 12. 	Jylhä Jouko 		Jousi 		Simpele		1035	(12)
 13. 	Ehrling Ari 		Prihat 		Imatra		1026	(7)
 14. 	Häkli Pekka 		R-ABC 		Lappeenranta	1025	(1)
 15. 	Tamminen Pertti 	Slaikkarit 	Imatra		1002	(5)
 16. 	Vasko Hannu 		R-ABC 		Lappeenranta	1000	(2)
 17. 	Seppänen Rauno 		Sepot 		Imatra		1000	(13)
 18. 	Viberg Juha 		Aki-B 		Kotka		943	(17)
 19. 	Markkanen Annastiina 	KooTeeKoo 	Imatra		928	(28)
 20. 	Kortelainen Kalevi 	Steel Masters 	Imatra		894	(19)


 Pudotuspelit

 1.

 Sipponen Sami 		268(4)				jatkoon
 Suikki Jouko 		157(8)				sijoitus 8.
 Halonen Veikko 	182(17)				sijoitus 7.

 2.

 Simpanen Jani 		228(14)				jatkoon
 Nurmikoski Risto 	175(16)				sijoitus 6.
 Sipponen Sami 		214(4)				sijoitus 5. 
 
 3.

 Pynnönen Antti		223(18)				jatkoon
 Pulkkinen Paavo	173(6)				sijoitus 4.
 Simpanen Jani		196(14)				sijoitus 3.

 4. 

 Pynnönen Antti		170(18)				sijoitus 2.
			188(18)				
 Leinonen Henno		284(5)				sijoitus 1.
			150(5)				

IKL:n henkilökohtaisen mestaruuskilpailun lopputulokset

 Miehet A-mestaruus MAB Luokat

 alkukilpailu 5+5 sarjaa, 10 parasta finaaliin

      Nimi                      Seura        	Liitto                  Tulos   (Tas)
 =====================================================================================

   1  Sipponen Sami		KooTeeKoo	Imatra	 -1146-1128-	2274	(0)
   2  Leinonen Henno		Slaikkarit	Imatra   -1092-1045-	2137	(0)
   3  Piiparinen Erkki		Prihat		Imatra	 -1054-1035-	2089	(0)
   4  Uosukainen Tero		Slaikkarit	Imatra	 -1007-1078-	2085	(0)
   5  Tamminen Pertti		Slaikkarit	Imatra	 - 989-1051-	2040	(0)
   6  Pulkkinen Paavo		RKM-Imatra	Imatra	 -1006-1020-	2026	(0)
   7  Sipponen Ilkka		KooTeeKoo	Imatra	 - 998-1024-	2022	(0)
   8  Solja Seppo		Prihat		Imatra	 -1055- 943-	1998	(0)
   9  Nurmi Mika		IKK		Imatra	 -1077- 910-	1987	(0)
  10  Seppänen Rauno		Sepot		Imatra	 - 974-1002-	1976	(0)

  11  Simpanen Jani		KooTeeKoo	Imatra	 -1004- 940-   	1944	(0)
  12  Tuomainen Onni		KooTeeKoo	Imatra	 - 950- 975-	1925	(0)
  13  Lahdentausta Marko	Slaikkarit	Imatra	 - 972- 953-	1925	(0)
  14  Suikki Jouko		Prihat		Imatra	 - 971- 943-	1914	(0)
  15  Nurmikoski Risto		Ensokeila	Imatra   -1042- 860-	1902	(0)
  16  Ehrling Ari		Prihat		Imatra	 - 912- 983-	1895	(0)
  17  Mannukka Antti		Prihat		Imatra	 - 940- 938-	1878	(0)
  18  Nikkinen Isto		Prihat		Imatra   - 959- 911- 	1870	(0)
  19  Närhi Pasi		Prihat		Imatra	 - 955- 913-	1868	(0)
  20  Jääskeläinen Harri	Prihat		Imatra	 - 906- 948-	1854	(0)
  21  Kemppinen Jouni		Prihat 		Imatra	 - 973- 878-	1851	(0)
  22  Sipponen Risto		KooTeeKoo	Imatra	 - 942- 878-	1820	(0)
  23  Tuppurainen Seppo		Steel Masters	Imatra	 - 989- 989-	1796	(0)
  24  Suhonen Mauri		Sepot		Imatra	 - 895- 897-	1792	(0)
  25  Halonen Veikko		Steel Masters	Imatra	 - 899- 871-	1770	(0)
  26  Härkönen Veikko		Sepot		Imatra	 - 851- 907-	1758	(0)
  27  Pajari Arto		Sepot		Imatra	 - 840- 821- 	1661	(0)
  28  Laine Timo		KooTeeKoo 	Imatra	 - 963-    - 	 963	(0)
  29  Kuusela Markku		KooTeeKoo	Imatra	 - 955-    -	 955	(0)
  30  Nykulla Markki		KooTeeKoo	Imatra	 - 935-    -	 935	(0)
  31  Tamminen Veikko		KooTeeKoo	Imatra	 -    - 904-	 904	(0)
  32  Huhtanen Juhani		RKM-Imatra	Imatra	 -    - 896-	 896	(0)
  33  Seppänen Pekka		IKK		Imatra	 - 888-    -	 888	(0)
  34  Kuningas Martti		Steel Masters	Imatra	 -    - 847- 	 847	(0)

 finaali alkukilpailun 5+5, +5 sr. am. 3 parasta pudotuspelit

   1  Sipponen Sami		KooTeeKoo	Imatra	 -2274- 984-	3258	(0)
   2  Leinonen Henno		Slaikkarit	Imatra   -2137- 964-	3101	(0)
   3  Piiparinen Erkki		Prihat		Imatra	 -2089- 988-	3077	(0)

   4  Uosukainen Tero		Slaikkarit	Imatra	 -2085- 948-	3033	(0) 
   5  Solja Seppo		Prihat		Imatra	 -1998- 994-	2992	(0)
   6  Tamminen Pertti		Slaikkarit	Imatra	 -2040- 944-	2984	(0)
   7  Nurmi Mika		IKK		Imatra	 -1987- 995-	2982	(0)
   8  Pulkkinen Paavo		RKM-Imatra	Imatra	 -2026- 950-	2976	(0)
   9  Sipponen Ilkka		KooTeeKoo	Imatra	 -2022- 907-	2929	(0)
  10  Seppänen Rauno		Sepot		Imatra	 -1976- 884-	2860	(0)

 1. pudotuspeli (1 sr. am.)

 sij.
  3.  Leinonen Henno		Slaikkarit	Imatra			 162
      Piiparinen Erkki		Prihat		Imatra			 209

  loppuottelu (1 sr. am.)

 sij.
  2.  Sipponen Sami		KooTeeKoo	Imatra			 193
  1.  Piiparinen Erkki		Prihat		Imatra			 205


 Miehet B-mestaruus CD Luokat

 alkukilpailu 5+5 sarjaa, 5 parasta finaaliin

      Nimi                      Seura        	Liitto                  Tulos   (Tas)
 =====================================================================================

   1  Kortelainen Kalevi	Steel Masters	Imatra	 - 968- 898-	1866	(0)
   2  Ihalainen Esa		RKM-Imatra      Imatra   - 900- 930-	1830	(0)
   3  Hiltunen Heikki		KooTeeKoo	Imatra	 - 951- 856-	1807	(0)
   4  Kykkänen Teuvo		Pinreil		Imatra	 - 878- 922-	1800	(0)
   5  Kemppinen Jani		IKK		Imatra	 - 910- 882-	1792	(0)

   6  Kokko Erkki		Sepot		Imatra	 - 948- 813-	1761	(0)
   7  Rautalahti Teuvo		Pinreil		Imatra	 - 871- 881- 	1752 	(0)
   8  Rokkonen Ahti		Pinreil		Imatra	 - 889- 848-	1737	(0)
   9  Korhonen Timo		Slaikkarit	Imatra	 - 831- 899-	1730	(0)
  10  Munukka Matti		Sepot		Imatra	 - 838- 849-	1687	(0)
  11  Petriläinen Juha		Kasi-Kasi	Imatra	 - 906- 758-	1664	(0)
  12  Myllys Pertti		Pinreil		Imatra	 - 767- 890-	1657	(0)
  13  Kaski Kaapo		IKK		Imatra	 - 811- 789-	1600	(0)
  14  Savolainen Raimo		Sepot		Imatra	 - 753- 824-	1577	(0)
  15  Kainulainen Kaarlo	Steel Masters	Imatra	 - 781- 783-	1564	(0)
  16  Henttonen Severi		Sepot		Imatra	 - 782- 773-	1555	(0)
  17  Rapanen Janne		KooTeeKoo	Imatra	 - 708- 710-	1418	(0)
  18  Salakka Pauli		IKK		Imatra	 - 911-    -     911	(0)
  19  Kopperi Tomi		IKK	  	Imatra	 -    - 883-	 883	(0)
  20  Kaski Hannu		Slaikkairt	Imatra	 - 860-    -	 860	(0)
  21  Minkkinen Kari		RKM-Imatra	Imatra	 -    - 842- 	 842	(0)
  22  Sikiö Kari		Kasi-Kasi	Imatra	 - 835-    -	 835	(0)
  23  Solja Teemu		IKK		Imatra	 -    - 761- 	 761	(0)
  24  Myller Ville 		IKK		Imatra	 -    - 735-	 735	(0)
  25  Kaski Olli		IKK		Imatra	 - 656-    -	 656	(0)

 finaali alkukilpailun 5+5, +5 sr. am. 3 parasta pudotuspelit

   1  Hiltunen Heikki		KooTeeKoo	Imatra	 -1807- 968-	2775	(0)
   2  Ihalainen Esa		RKM-Imatra      Imatra   -1830- 890-	2720	(0)
   3  Kykkänen Teuvo		Pinreil		Imatra	 -1800- 817-	2617	(0)
 
   4  Kemppinen Jani		IKK		Imatra	 -1792- 783-	2575	(0)
   5  Kortelainen Kalevi	Steel Masters	Imatra	 -1866-    -	1866	(0)

 1. pudotuspeli (1 sr. am.)

 sij.
  3.  Kykkänen Teuvo		Pinreil		Imatra			 155
      Ihalainen Esa		RKM-Imatra	Imatra			 170

  loppuottelu (1 sr. am.)

 sij.
  2.  Ihalainen Esa		RKM-Imatra	Imatra			 170
  1.  Hiltunen Heikki		KooTeeKoo	Imatra			 190

 
 Naiset MABCD Luokat

 alkukilpailu 5+5 sarjaa, 5 parasta finaaliin

      Nimi                      Seura        	Liitto                  Tulos   (Tas)
 =====================================================================================

   1  Häkli Sari		KooTeeKoo	Imatra	 -1040- 917-	1957	(0)
   2  Korhonen Kristiina	KooTeeKoo	Imatra	 - 950- 975-	1925	(0)
   3  Valtonen Nanni		OP-Moneyt	Imatra	 - 902- 914-	1816	(0)
   4  Sipponen Mirja		KooTeeKoo	Imatra	 - 934- 875-	1809	(0)
   5  Tamminen Marja-Liisa	KooTeeKoo	Imatra	 - 857- 925-	1782	(0)

   6  Korhonen Raija		OP-Moneyt	Imatra	 - 920- 826-	1746	(0)
   7  Tamminen Heidi		KooTeeKoo	Imatra	 - 893- 807-	1700	(0)
   8  Markkanen Annastiina	KooTeeKoo	Imatra	 - 858- 780-    1638	(0)
   9  Lipsanen Jaana		KooTeeKoo	Imatra	 - 730- 761-  	1491	(0)

 finaali alkukilpailu 5+5, +5 sr. am. 3 parasta pudotuspelit

   1  Häkli Sari		KooTeeKoo	Imatra	 -1957- 903-	2860	(0)
   2  Korhonen Kristiina	KooTeeKoo	Imatra	 -1925- 912-	2837	(0)
   3  Valtonen Nanni		OP-Moneyt	Imatra	 -1816- 837-	2653	(0)

   4  Tamminen Marja-Liisa	KooTeeKoo	Imatra	 -1782- 822-	2604	(0)
   5  Sipponen Mirja		KooTeeKoo	Imatra	 -1809-    -	1809	(0)

 1. pudotuspeli (1 sr. am.)

 sij.
  3.  Valtonen Nanni		OP-Moneyt	Imatra			 164
      Korhonen Kristiina	KooTeeKoo	Imatra			 196

 loppuottelu (1 sr. am.)

 sij.
  2.  Korhonen Kristiina	KooTeeKoo	Imatra			 135
  1.  Häkli Sari		KooTeeKoo	Imatra			 204

 Veteraanit MABCD Luokat

 lopputulokset 5+5 sarjaa

      Nimi                      Seura        	Liitto                  Tulos   (Tas)
 =====================================================================================

   1  Piiparinen Erkki		Prihat		Imatra	 -1054-1035-	2149	( 60)
   2  Tuomainen Onni		KooTeeKoo	Imatra	 - 950- 975-	2085	(160)
   3  Kortelainen Kalevi	Steel Masters	Imatra	 - 968- 898-	1946	( 80)
   4  Kykkänen Teuvo		Pinreil		Imatra	 - 878- 922-	1940	(140)
   5  Sipponen Risto		KooTeeKoo	Imatra	 - 942- 878-	1840	( 20)
   6  Rautalahti Teuvo		Pinreil		Imatra	 - 871- 881-	1822	( 70)
   7  Valtonen Nanni		OP-Moneyt	Imatra	 - 902- 914-	1816	(  0)
   8  Härkönen Veikko		Sepot		Imatra	 - 851- 907-	1798	( 40)
   9  Kokko Erkki		Sepot		Imatra	 - 948- 813-	1791	( 30)
  10  Halonen Veikko		Steel Masters	Imatra	 - 899- 871-	1780	( 10)
  11  Rokkonen Ahti		Pinreil  	Imatra	 - 889- 848- 	1767	( 30)
  12  Myllys Pertti		Pinreil		Imatra	 - 767- 890- 	1717	( 60)
  13  Kainulainen Kaarlo	Steel Masters	Imatra	 - 781- 783-	1664	(100)
  14  Savolainen Raimo		Sepot		Imatra	 - 753- 824-	1647	( 70)
  15  Henttonen Severi 		Sepot		Imatra	 - 782- 773-	1615	( 60)
  16  Kuusela Markku		KooTeeKoo	Imatra	 - 955-    -	 955	(  5)
  17  Nykulla Martti		KooTeeKoo	Imatra	 - 935-    -	 935	( 20)
  18  Minkkinen Kari		RKM-Imatra	Imatra	 -    - 842- 	 842	( 10)

 Juniorit MABCD Luokat

 lopputulokset 5+5 sarjaa

      Nimi                      Seura        	Liitto                  Tulos   (Tas)
 =====================================================================================

   1  Nurmi Mika		IKK		Imatra	 -1077- 910-	1987	(0)
   2  Kemppinen Jani		IKK		Imatra	 - 910- 882-	1792	(0)
   3  Salakka Pauli		IKK		Imatra	 - 911- 876-	1787	(0)
   4  Kaski Kaapo		IKK		Imatra	 - 811- 789-	1600	(0)
   5  Seppänen Pekka	 	IKK		Imatra	 - 888-    -	 888	(0)
   6  Kopperi Tomi		IKK	 	Imatra	 -    - 883-	 883	(0)
   7  Solja Teemu		IKK	 	Imatra	 -    - 761- 	 761	(0)
   8  Myller Ville 		IKK		Imatra	 -    - 735	 735	(0)
   9  Kaski Olli		IKK		Imatra	 - 656-    -	 656	(0)